Produkt dnia
Konsekracja NMP
Konsekracja NMP

33,00 zł

szt.
Oddanie33 z ks.Teodorem
Oddanie33 z ks.Teodorem

33,00 zł

szt.
KALENDARZ 2024
KALENDARZ 2024

30,00 zł

szt.
Konsekracja NMP + KALENDARZ 2024
Konsekracja NMP + KALENDARZ 2024

45,00 zł

szt.
O nas

Ave, Sancta Maria!

Witaj, Święta Maryjo!

Kochani, jesteśmy ludźmi, którzy kochając Jezusa Chrystusa, za namową niezliczonej rzeszy świętych Pańskich, na czele ze św. Ludwikiem Grignion de Montfort, św. Maksymilianem Kolbe, bł. Stefanem Wyszyńskim czy św. Janem Pawłem II, pragną ziemską drogę ku zbawieniu odbyć u boku i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny, Jej się oddając.

Najdoskonalszym nabożeństwem do Maryi jest oddanie Jej swojego życia (pisze o tym św. Ludwik Grignion de Montfort). Bł. Stefan Wyszyński stworzył ruch Pomocników Maryi Matki Kościoła, zrzeszając w nim tych, którzy z miłości do Najświętszej Maryi Panny, oddając Jej swoje życie, czynią to za wolność Kościoła świętego w Polsce i na świecie. Jest to bardzo głęboka praktyka, której sens wypływa wprost z Ewangelii.

Oddając życie Najświętszej Pannie, stajemy się narzędziami w Jej rękach, dzięki którym może Ona troszczyć się o Kościół święty i mu przewodniczyć jako jego Matka. W ten sposób zbawcza misja Jezusa Chrystusa jest realizowana w Kościele świętym.

Ruch Pomocników Maryi Matki Kościoła zrzesza osoby zakochane w Najświętszej Dziewicy do tego stopnia, że Jej się oddając poświęcają się dla ratowania wszystkich ludzi. Bł. Stefan Wyszyński swego czasu napisał, że „gdyby w każdej Parafii w Polsce było choć kilka takich osób, to będę spokojny o los Kościoła w naszej Ojczyźnie.”

Oddanie życia Matce Bożej zawsze prowadzi do troski i miłości do Kościoła świętego, ponieważ w ten sposób możemy wziąć udział w czymś najważniejszym, w czymś, za co umarł na Krzyżu nasz Pan – w prowadzeniu ludzi do zbawienia.

Książki, które Państwu proponujemy doskonale wprowadzają na drogę bliskości z Najświętszą Maryją Panną, na drogę wiodącą przez Kościół święty ku Chrystusowi, ku zbawieniu wiecznemu. Wielu wielkich świętych kroczyło tą drogą.

Zachęcamy do lektury…

 

Ave, Sancta Maria!

 

ps. jeśli porusza Cię ten temat, napisz do nas... ave@avesanctamaria.pl

Blog kategorie
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl